Reklama

Emocje
kopenhaska.euZbawienna dieta na alergie skórne

Dieta kopenhaska oczami ekspertów

Zbawienna dieta na alergie skórne

Reakcje uczulające mogą stać się domeną nie tylko osób o genetycznych skłonnościach alergicznych. Dzieje się tak dlatego, gdyż alergie mogą wywoływać zarówno czynniki zewnętrzne jak pyłki roślin, sierść zwierząt lub kurz, ale również i alergeny zawarte w spożywanym jedzeniu.

Co ma zła dieta do uczulenia?

Jednym z wyznaczników podatności układu immunologicznego na alergeny jest z pewnością skóra alergiczna. To właśnie najczęściej na cerze twarzy, jak i całego ciała można obserwować reakcje uczulające w postaci czerwonej wysypki zwanej pokrzywką. Warto wiedzieć, iż szczególną uwagę zwraca się już na noworodki karmione piersią, których matki są najczęściej na tzw. dietach eliminacyjnych. Polegają one na unikaniu pożywienia, które może powodować alergię skórne. Dlatego też mama karmiąca piersią powinna zachować ostrożność w spożywaniu niektórych gatunków jedzenia i zawsze obserwować reakcję swojego dziecka. Jest to profilaktyka stosowana zwłaszcza w rodzinach alergicznych, w których prawdopodobieństwo wystąpienia uczuleń jest największe. Ma to również istotne znaczenie przy rozszerzaniu diety maluszków, do której różnego rodzaju produkty wprowadza się stopniowo, aby zapobiec alergii w przyszłości. W razie wystąpienia reakcji uczuleniowej na dane warzywo lub gluten należy niezwłocznie wykluczyć z diety uczulające jedzenie i skonsultować się z pediatrą. I nic zatem dziwnego, że właśnie w okresie dzieciństwa można odkryć powód alergii. Natomiast potwierdzają ją dopiero testy skórne.

Dlaczego właśnie dieta kopenhaska?

Niewątpliwie skóra alergiczna wymaga specjalnej troski i to nie wyłącznie pod względem pielęgnacyjnym. Jak to zostało wcześniej zauważone, również dbanie o odpowiednią dietę jest niezwykle ważne, aby zapobiec alergiom skórnym. Toteż warto spróbować diety kopenhaskiej ze względu na jej restrykcje w spożywaniu określonych produktów. Może ona przynieść dużo zdrowotnych korzyści osobom, dla których prawdziwą zmorą jest właśnie skóra alergiczna. I w dodatku stałe pory posiłków pozwolą na lepsze rozeznanie się w podłożu reakcji uczulającej.

Inne artykuły: Podstawowe założenia diety Dukana | Rola motywacji przy gubieniu kilogramów