Reklama

Emocje
kopenhaska.euZbawienna dieta na alergie skórne

Dieta kopenhaska oczami ekspertów

Szpinak - jakie ma bezcenne właœciwoœci zdrowotne?

3 powody, dla kórych warto zamówić catering dietetyczny

Podstawowe założenia diety Dukana

Osoby, które zaczynają interesować się rezultatami, jakie niesie za sobą dieta Dukana bardzo szybko dostrzegają jej złożoność. Rzeczywiście, dieta białkowa składa się z czterech faz i skuteczna jest przede wszystkim wówczas, gdy ściśle przestrzegamy zaleceń charakterystycznej dla każdej z nich.

Zanim jednak przystąpimy do gubienia zbędnych kilogramów, odzyskiwania urody, a także powrotu do zdrowia powinniśmy uświadomić sobie, że istnieją pewne zalecenia, których wypada przestrzegać bez względu na to, w jakiej fazie znajduje się dieta Dukana w naszym wypadku. Chyba najważniejsze z nich dotyczy konieczności picia w ciągu dnia co najmniej półtora litra wody dziennie, nie mniej istotnym założeniem jest jednak i te, które mówi o jak najmniejszej ilości soli spożywanej w czasie trwania wspomnianej diety. Autor diety nie mówi oczywiście o konieczności całkowitej rezygnacji z tej przyprawy, w czasie trwania odchudzania, a także w następującym po nim etapie utrzymywania zrzuconej wagi, powinniśmy dążyć do tego, aby liczbę soli ograniczyć w naszych posiłkach do absolutnego minimum.

Warto pamiętać i o tym, że dieta Dukana nie przewiduje określonej liczby posiłków. Możemy jeść tak często, jak mamy na to ochotę :)

Inne artykuły: Podstawowe założenia diety Dukana | Rola motywacji przy gubieniu kilogramów