Reklama

Emocje
kopenhaska.euZbawienna dieta na alergie skórne

Dieta kopenhaska oczami ekspertów

Szpinak - jakie ma bezcenne właœciwoœci zdrowotne?

3 powody, dla kórych warto zamówić catering dietetyczny

Jak zacząć?

Zanim zaczniesz odchudzanie

metodą kopenhaską, zadaj sobie pytanie - czy taka rygorystyczna dieta jest mi naprawdę potrzebna? Jeśli ważysz zbyt dużo, chcesz schudnąć, aby poczuć się bardziej atrakcyjna, odzyskać wiarę w siebie - to jest to dobry powód. Jeśli Twój wynik BMI jest w normie, a ty mimo to nie podobasz się sobie, może warto zastanowić się nad mniej restrykcyjnym sposobem na zrzucenie wagi?

No ale dobrze... załóżmy, że dieta kopenhaska jest dla nas najlepsza i w najbliższym czasie chcemy ją rozpocząć. Jak się do tego przygotować? Oto kilka rad, na trudne początki:

  1. Zaplanuj dietę na czas względnie spokojny. Podczas diety możesz być osłabiona, rozdrażniona. Ślub w rodzinie, ciężkie dni w pracy, okres świąteczny - to nie jest najlepszy czas na odchudzanie.
  2. Koniecznie wydrukuj cały plan diety (możesz to zrobić np. stąd) i powieś na lodówce. Zaznaczaj krzyżykiem każdy "odbyty" posiłek - dzięki temu będziesz miała kontrolę nad swoją dietą.
  3. Zawczasu zrób wszystkie potrzebne zakupy. Nie ma nic gorszego niż chodzenie głodnym po sklepach i szukanie składników.
  4. Jeśli nie masz jej w domu, może warto pomyśleć nad zakupem dobrej elektronicznej wagi? Świadomość umykających cyferek na wskaźniku, będzie dodatkową motywacją do wytrwania w diecie.

Inne artykuły: Podstawowe założenia diety Dukana | Rola motywacji przy gubieniu kilogramów