Reklama

Emocje
kopenhaska.euZbawienna dieta na alergie skórne

Dieta kopenhaska oczami ekspertów

Dieta kopenhaska w pigułce

  1. Nie należy się spodziewać, aż takiej utraty wagi jaką obiecują twórcy diety. Optymalna waga do stracenia w ciągu tych 13 dni to 4-8 kg.
  2. Dieta na pewno nie gwarantuje utrzymania stałej wagi w momencie powrócenia do starych nawyków żywieniowych po 13 dniach jej stosowania... aby uniknąć efektu jo-jo należy zacząć racjonalnie się odżywiać!
  3. Diety należy ściśle przestrzegać...każde opuszczanie posiłku lub zamiana składników diety na inne może niekorzystnie odbić się na końcowym efekcie... Zabronione jest dodawanie do potraw soli, cukru (poza poranną kawą wtedy, kiedy to wyraźnie zaznaczono), picie alkoholu.
  4. Nie wolno stosować kopehhaskiej, jeżeli ma sie problemy zdrowotne.
  5. Jeśli lubisz i często jadasz węglowodany, przygotuj się do diety, stopniowo ograniczając pieczywo, ziemniaki, ryż. W przeciwnym razie dieta niskowęglowodanowa może być dla ciebie szokiem i będziesz się czuła na niej bardzo głodna.
  6. Posiłki należy spożywać w równych odstępach czasu. Ostatni posiłek powinien konczyć się o godzinie 18-19.
  7. Dieta kopenhaska dostarcza średnio 800-1000 kcal więc jest to dieta niskokaloryczna. Dieta polepsza przemianę materii, dzięki czemu powoduje chudnięcie.
  8. Kopenhaska jest dietą niezbilansowaną, dlatego nie jest polecana jako sposób odzywiania. Aby uniknąć ryzyka niedoboru witamin i minerałów, nalezy łykać codziennie preparat suplementacyjny z witaminami i mikro- makroelementami.

Inne artykuły: Podstawowe założenia diety Dukana | Rola motywacji przy gubieniu kilogramów